Logo Gmina Wilczyce

News

Rusza kolejna edycja konkursu Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości

24.07.2019

Rusza kolejna edycja konkursu Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości

Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) organizuje co roku konkurs „Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości” (ECPA). W roku bieżącym za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiedzialna jest Finlandia, jako kraj sprawujący prezydencję w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2019 r.

W imieniu Organizatora, zapraszamy do udziału w konkursie, którego tematem jest: „Ograniczanie i zapobieganie przestępczości narkotykowej oraz niwelowanie szkód spowodowanych nadużywaniem środków psychoaktywnych wśród młodych ludzi”.

Zgodnie z wytycznymi Organizatora, cele realizowanych projektów mogą być różne – zarówno mogą dotyczyć zaprzestania nadużywania narkotyków czy też innych środków odurzających przez młodych ludzi, ograniczenia szkodliwych i niepożądanych skutków wywołanych nadużywaniem środków psychoaktywnych, jak również ograniczenia przestępczości, zakłóceń w miejscach publicznych w związku z nadużywaniem narkotyków przez młodych ludzi czy też poprawy poczucia bezpieczeństwa w miejscach publicznych, zwłaszcza w pobliżu miejsc leczenia i obiektów mieszkalnych.

Uczestniczące projekty mogą wykorzystać różne metody zapobiegania przestępczości. Projekty, które koncertują się wyłącznie na ograniczaniu i zapobieganiu przestępstwom związanym z nadużywaniem alkoholu oraz szkodom przez alkohol spowodowanym,
są wykluczone.

Nagrodę główną w konkursie stanowi 10.000 Euro, ponadto Regulamin przyznawania Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości oraz Prezentowania Projektów przewiduje przyznanie nagród po 5.000 Euro dla dwóch wyróżnionych projektów. Zwycięzca tegorocznej edycji konkursy zostanie ogłoszony podczas konferencji dobrych praktyk EUPCN w Finlandii. Istotnym warunkiem stawianym przez EUCPN jest wskazanie projektów, które zostały wcześniej poddane ewaluacji. Równocześnie informujemy, że na ocenę projektów w konkursie nie wpływają dołączone materiały promocyjne akie jaki: ulotki czy zdjęcia. Polski kandydat do nagrody ECPA zostanie wybrany przez komisję powołaną przez Departament Porządku Publicznego MSWiA. Wybrany kandydat zostanie poinformowany o konieczności przetłumaczenia projektu na język angielski.

Jedocześnie informujemy, że projekty, opisane na formularzu zgłoszeniowym, należy przesłać do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach – Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego do dnia 16 sierpnia 2019 r. na adres 25-516 Kielce, al. IX Wieków Kielc 3 oraz na adres poczty elektronicznej: ewa.mazurek@kielce.uw.gov.pl

W załączeniu znajduje się regulamin konkursu.

Więcej informacji oraz wymagane dokumenty znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w zakładce dot. EUCPN.

Do pobrania:

- Arkusz oceny projektu  

- Formularz zgłoszenia 

- Komunikat Prezydencji Fińskiej

- Procedury i zasady

- Regulamin

Wójt gminy zaprasza

<p>Robert Paluch</p>

Robert Paluch

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 800 do 1520. 

Urząd Gminy Wilczyce

Wilczyce 174
27-612 Wilczyce
tel.: 15 837-72-75
fax: 15 837-72-36
e-mail: urzad@wilczyce.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.