Logo Gmina Wilczyce

XI Gminne Święto Plonów

XI Gminne Święto Plonów w Wilczycach

 

Dnia 06 sierpnia 2017 r. na Stadionie Sportowym w miejscowości Wilczyce, odbyło się XI Gminne Święto Plonów w Wilczycach.

Program uroczystości rozpoczął się przemarszem korowodu dożynkowego spod budynku Urzędu Gminy w Wilczycach na Stadion Sportowy.

Na czele korowodu dożynkowego stanęły poczty sztandarowe OSP z terenu Gminy Wilczyce,poczty sztandarowe Kół Łowieckich oraz Wójt Gminy Wilczyce Robert Paluch wraz z Gospodarzami Dożynek Panią Marią Konarską i Panem Janem Rawiakiem. W przemarszu udział brali również: przedstawiciele sołectw z terenu Gminy Wilczyce niosąc okazałe wieńce dożynkowe (Bożęcin,Bugaj, Dacharzów, Daromin, Dobrocice, Gałkowice-Ocin, Łukawa, Ocinek, Pęczyny, Pielaszów, Przezwody, Radoszki, Tułkowice, Wilczyce, Wysiadłów, Zagrody),radni, sołtysi , zaproszeni goście, mieszkańcy gminy.

O godzinie 13:30 rozpoczęła się uroczysta Msza polowa w intencji rolników celebrowana przez ks. Marka Wilka proboszcza Parafii w Łukawie przy koncelebrze ks. Marka Siweckiego proboszcza Parafii w Jankowicach oraz ks. Mirosława Wołosza proboszcza Parafii w Darominie.

W homilii ks. Marek Wilk podziękował rolnikom za trud codziennej pracy na roli oraz odniósł się do postępu w rolnictwie jaki nastąpił na przełomie ostatnich lat.

Podczas Mszy Św. czynny udział brali radni, sołtysi, Wójt i Sekretarz czytając Pismo Święte, odmawiając modlitwę powszechną oraz składając dary.

Podczas mszy poświęcono chleb dożynkowy upieczony z tegorocznych zbóż oraz wieńce dożynkowe .

Po Mszy Św. rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, na której gospodarze dożynek Maria Konarska wraz z Janem Rawiakiem, przekazali poświęcony chleb dożynkowi gospodarzowi gminy Wójtowi Robertowi Paluchowi.

Następnie wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie” Bezpieczna i Piękna Zagroda” .

I miejsce w tegorocznej edycji konkursu zajęli Państwo Agnieszka i Jerzy Basak otrzymując dyplom i nagrodę rzeczowa w postaci parowara, wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Krakowiak z Wilczyc, Mirosław Nowiński z Zagród, Marta Gawron z Przezwód otrzymując dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci frytownic.

Kolejnym punktem obchodów święta plonów było wręczenie nagrody za tytuł Sołtysa Roku dla Pana Jana Judy sołtysa wsi Radoszki.

Punktem kulminacyjnym obchodów XI Gminnego Święta Plonów w Wilczycach było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

W skład komisji oceniającej wieńce wchodziły:

  1. Jolanta Śliwińska- Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  2. Anna Frańczak -Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości

  3. Barbara Nowińska- ARiMR

  4. Agnieszka Szczucińska –Lokalna Grupa Działania

  5. Katarzyna Batko- etnograf

Komisja zdecydowała, iż tytuł najpiękniejszego wieńca dożynkowego należy przyznać dla sołectwa Wilczyce. Wieniec z tej miejscowości uwity został przez Panie z Koła Gospodarstw Wiejskich z Wilczyc i będzie reprezentował naszą Gminę na Dożynkach Powiatowych w Dwikozach.

Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na występy artystyczne dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wilczyce.

O godzinie 17:00 wystąpił zespół KORDIAN, następnie zespoły HEAVEN i BLUE BOX.

Zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu VIVAT trwał od godziny 22:00 do 2:00.

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Robert Paluch</p>

Robert Paluch

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 800 do 1520. 

Urząd Gminy Wilczyce

Wilczyce 174
27-612 Wilczyce
tel.: 15 837-72-75
fax: 15 837-72-36
e-mail: urzad@wilczyce.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.